Aktuality

29/01/08 (zverejnené na stránke)
DANUBIUS GASTRO 2008 - Bratislava, Slovensko

V dňoch 17. - 20. 01.2008 sa v Bratislave uskutočnila jedna z významných medzinárodných potravinárskych výstav Danubius Gastro v priestoroch Incheba Expo. Národný program podpory poľnohospodárskych výrobkov a potravín bol prezentovaný výrobkami Značky kvality SK v oficiálnom stánku Ministerstva pôdohospodárstva SR za aktívnej účasti spoločnosti Agro Tami, s.r.o., Nitra, APIS spol. s r.o., Vel'ké Kapušany, Bryndziareň a syráreň, s.r.o., Zvolenská Slatina, Cech bryndziarov, Modra, Cech pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska, Pezinok, DELIKATESY, s.r.o., Holíč, Gas -Familia, s.r.o., Stará Ľubovňa, HEINEKEN SLOVENSKO, a. s., Hurbanovo, Hrádok Mäsokombinát spol. s r.o., Lucčnec, Humenská mliekareň a.s., Humenné, IMPERATOR, s.r.o., Drietoma, Jozef Hatala Mäsovýroba, Kopčany, Kolagrex Int., spol. s r.o., Kolárovo, Levické mliekarne, a.s., Levice, Margita Ivanková, Pekáreň, Kopčany, Mäso Parížek, s.r.o., Martin, MECOM, a.s., Humenné, MILK- AGRO, s.r.o., Sabinov, MILSY, a.s., Bánovce nad Bebravou, Mliekoservis Slovakia, a.s., Zvolen, NOVOFRUCT SK, s.r.o., Nové Zámky, OLD HEROLD, s.r.o., Trenčín, PALMA-TUMYS, a.s., Bratislava, PERKINS, a.s., Poprad, Pivovary TOPVAR, a.s., Topoľčany, PLOSE FRUCTOP, s.r.o., Ostratice, RADOMA SK, spol. s r.o., Bratislava, RISO-R, s.r.o., Rimavská Sobota, RYBA KOŠICE spol. s r.o., Košice, Senická mliekareň, a.s., Senica, Slovenské pramene a žriedla, a.s., Dubové pri Turčianskych Tepliciach, TATRAKON, spol. s r.o., Poprad, Tatranská mliekareň, a.s., Kežmarok, Villa Víno Rača a.s., Bratislava, VPS, s.r.o., Pezinok, Združenie Skalický trdelník, Skalica Združenie zázrivských korbáčikarov, Zázrivá, Zvolenská hydina, spol. s r.o., Zvolen.

Na prezentačných pultoch boli verejnosti k dispozícii propagačné materiály Značky kvality SK. Svoje otázky mohli klásť zamestnancom VÚP, ktorí im radi a na ne odpovedali.

Výstavu oficiálne svojou účasťou otvorila ministerka pôdohospodárstva Zdenka Kramplová.  Zástupcovia MP SR, VÚP a jednotlivých spoločností rokovali o lepšej propagácii slovenských výrobkov a zapojenie sa nových výrobkov do národného programu, ako aj do systému Politiky kvality EÚ.

Na základe rozhovorov s účastníkmi výstavy a to ako z odbornej aj spotrebiteľskej verejnosti je zrejmé, že okrem všeobecne známych tradičných výrobkov ako, Slovenská bryndza, Slovenská parenica, Slovenský oštiepok, Zázrivský alebo Oravský korbáčik a Bratislavský rožok, ktoré sú najbližšie k registrácii na európskej úrovni, má Slovensko široký potenciál ďalších výrobkov, ktoré sa o registráciu v EÚ môžu uchádzať.

Foto Foto Foto Foto Foto
Foto Foto      

Neprehliadnite